Homeopatia (Homeopathy)

Homeopatia to forma terapii, która zakłada, że różne zaburzenia zdrowotne i choroby mogą być leczone lekami, które u zdrowych osób wywołują objawy podobne do tych, które rozwijają się podczas stanów chorobowych.


   


Homeopatia została wymyślona na przełomie XVIII i XIX wieku przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna. Homeopatia opiera się na teorii, że każdy naturalnie występujący związek, roślina, minerał, itp., po spożyciu wywołuje pewne objawy. Hahnemann twierdził, że poprzez odpowiednie ich rozcieńczenie będzie mógł osiągnąć substancję o właściwym działaniu, które ma polegać na leczeniu chorób związanych z tymi objawami.

Hahnemann i jego pracownicy podchodzili do leczenia ciała w sposób ogólny. Twierdzili, że choroba dotyka nie jedno miejsce, lecz całe ciało, a nawet duszę.Hahnemann rozpatrywał nie tylko objawy, które pojawiają się przy różnych chorobach, ale także reakcje ludzkiego organizmu na pewne codzienne sytuacje. Sugerował też, że homeopatia jest skuteczną i nieinwazyjną formą leczenia w porównaniu z innymi metodami stosowanymi w medycynie.

Według homeopatii, objawy są dla organizmu sposobem walki z chorobą. Dlatego, leki które w dużych dawkach wywołują charakterystyczne objawy, mogą być środkiem leczenia chorób, jakie powodują właśnie takie objawy. Leki te mają stymulować układ odpornościowy, tak by możliwe było leczenie zgodne z założeniami homeopatii.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Homeopatia Homeopathy
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

Homeopatia

Badania, wyniki:Na stronie:

W czytelni:
Tagi