Jak pozbyć się cellulitu? (How to get rid of cellulite?)

Cellulit to zmora dzisiejszych czasów. Kiedy pojawi się na skórze sprawia, że kobieta traci pewność siebie i nie czuje się dobrze we własnym ciele. Jeśli cellulit wprawia Cię w taki stan, to pamiętaj, że możesz coś z tym zrobić. Najlepiej, zacznij od razu. Istnieje wiele metod, dzięki którym możesz się go pozbyć. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.


   


Jeśli na skórze pojawia się cellulit, nawet poważny, najlepszym sposobem, żeby go usunąć, jest regularny masaż. Mocny masaż skóry zwiększa przepływ krwi czego efektem jest rozbicie cellulitu, co sprawia, że skóra staje się mniej nadęta i napuchnięta. Niestety masaż cellulitowy nie może być wykonany przez kogokolwiek. Aby był skuteczny i przynosił zamierzone rezultaty musi być wykonywany przez przeszkolony personel kosmetyczny.

Kolejnym sposobem na pozbycie się cellulitu jest odpowiednia dieta, która wbrew pozorom potrafi działać cuda. Organizm człowieka reaguje na to co jemy, co można łatwo zaobserwować. Gdy odżywiamy się niezdrowo od razu można zauważyć przyrost tkanki tłuszczowej co objawia się charakterystycznymi ?boczkami? oraz cellulitem. Odpowiednia dieta wymaga ograniczenia spożywania słodyczy i tłuszczów natomiast wprowadzenia do codziennych posiłków dużych ilości warzyw i owoców, które mogą być spożywane nawet między posiłkami. Należy całkowicie wyeliminować ze swojego życia przekąski i pilnować, aby nie pominąć żadnego posiłku. Śniadanie, obiad i kolacja wpływają na przyśpieszenie metabolizmu. Wytrwanie w takiej diecie z czasem może wpłynąć na poprawę stanu skóry i zniwelować cellulit. Należy jednak pamiętać, że działa to lepiej jako zapobieganie cellulitowi niż leczenie go.Dobrą metodą na pozbycie się cellulitu jest picie dużych ilości wody. Woda jest naturalnym środkiem czyszczącym, który może pomóc naprawić tkankę łączną w organizmie, co utrudnia tworzenie się cellulitu. Ten sposób walki z cellulitem powinien być łączony z innymi, gdyż sam nie doprowadzi do widocznych zmian.

W redukcji cellulitu mogą pomóc różne kremy i balsamy na cellulit. Produkty dobrej jakości są w stanie doprowadzić do widocznych zmian. Wszystkim wydaje się, że ta forma zwalczania cellulitu nie jest skuteczna. W rzeczywistości wiele kobiet, które stosowały kremy zauważyło poprawę. 

Rozważając zakup kremu anty ? cellulitowego zwróć uwagę na badania, jakim poddawane są takie produkty. Ponadto przeanalizuj skład balsamu, w którym nie powinno być żadnych zbędnych substancji. Efekty pojawiają się zwykle po 2 ? 4 miesiącach stosowania.

Skuteczną i naturalną metodą na pozbycie się cellulitu są ćwiczenia. Zaleca się je wszystkim Paniom, u których pojawił się cellulit, niezależnie od tego jak poważna jest zmiana. Najlepsze ćwiczenia w tym przypadku to bieganie, jogging i spacery. Pozwalają one zmniejszyć akumulację cellulitu i wzmacniają tkankę łączną.

Takie ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie. Dzięki nim, cellulit zacznie po kilku tygodniach znikać. Nie wolno jednak przerywać ćwiczeń, gdyż doprowadzi to do nawrotu objawów. Trening utrzymywany przez cały czas umożliwia pozbycie się problemu cellulitu, a ponadto poprawia naszą wytrzymałość i kondycję.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Jak pozbyć się cellulitu? How to get rid of cellulite?
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

Astygmatyzm, krótkowzroczność
Częste oddawanie moczu
Dna moczanowa - objawy, leczenie
Hemoroidy, żylaki odbytu
Jak pozbyć się cellulitu?

Badania, wyniki:

Ciała ketonowe
Krwinki czerwoneNa stronie:

W czytelni:
Tagi