Jak schudnąć? (How to lose weight?)

Odchudzanie to problem, z którym boryka się coraz większa część naszego społeczeństwa. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jeśli zna się podstawowe sposoby, dzięki którym można osiągnąć swój cel. Należy pamiętać, że odchudzanie nie idzie w parze z głodzeniem się, gdyż to prowadzi do rozwoju poważnych problemów zdrowotnych, np. anoreksja. Ponadto, jeśli chcemy schudnąć nie powinniśmy stosować powszechnie reklamowanych obecnie tabletek i pigułek, które prowadzą do szybkiej utraty masy ciała, ale wywołują tym samym poważne problemy zdrowotne.


   


Najlepszą metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów jest dieta i kontrolowanie dziennych dawek kalorii. Ważnym elementem jest tutaj silna wola i przygotowanie się na tego, że rezultaty są widoczne dopiero po długim czasie. Może to być ciężkie, zwłaszcza, że na rynku są metody, które zrobią to samo w krótszym okresie, jednak warto w tym momencie pomyśleć o swoim zdrowiu i rozważyć lepszą alternatywę. Na pewno warto poczekać trochę dłużej i nie doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia i to każdy z nas powinien sobie uświadomić. Przede wszystkim ta forma odchudzania jest trwała w przeciwieństwie do tabletek, które wywołują tylko chwilowe zmiany. 

Aby stracić jeden kilogram tłuszczu należy spalić około 3500 kalorii. To duża ilość i raczej niemożliwe jest spalenie jej w jeden dzień, jednak utrzymując dietę dzień za dniem możliwe jest osiągnięcie zamierzonego celu. Ponadto, diecie powinny towarzyszyć ćwiczenia, które również wpływają na utratę zbędnych kilogramów i są zdrowe dla człowieka. Oczywiście niewolno się forsować. Konieczne jest dostosowanie czasu i rodzaju ćwiczeń do swoich możliwości, co z upływem kolejnych tygodni można zmieniać.Poniżej przedstawiamy inne metody na skuteczne odchudzanie.

  • Oblicz swoje BMR. BMR to ilość kalorii jakiej potrzebuje organizm do utrzymania podstawowych procesów życiowych, jak oddychanie i trawienie. Zatem pozwala określić minimalną liczbę kalorii, która powinna zostać dostarczona do organizmu każdego dnia. Znając tę liczbę można dostosować do niej swoją dietę. Wszyscy ludzie mają inne potrzeby względem liczby kalorii w organizmie.
  • Oblicz ile spożytych kalorii udaje Ci się spalić w ciągu dnia podczas wykonywania codziennych czynności i ćwiczeń. Pod koniec tygodnia zsumuj wszystkie te obliczenia i wyciągnij średnią. Dzięki temu dowiesz się, czy skutecznie działasz żeby stracić na wadze, czy też powinieneś bardziej się starać.
  • Każdego dnia zapisuj co piłeś i jadłeś oraz ile to miało kalorii. Pod koniec tygodnia usiądź ze swoimi notatkami i przeanalizuj, kiedy zjadłeś najwięcej kalorii i co do tego doprowadziło. Dzięki temu w najbliższej przyszłości taka sytuacja już się nie powtórzy.

Pamiętaj, wystarczy trochę pewności siebie, poświęcenia i wytrwałości, a na pewno po jakimś czasie zauważysz zmiany, z których będziesz dumny.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
5/5, ocen: 1
Jak schudnąć? How to lose weight?
Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1


Zobacz również - choroby, artykuły:

Badania, wyniki:Na stronie:

W czytelni:
Tagi