Ból barku (Shoulder pain)

Ból barku jest dość powszechnym problemem, na który skarży się wielu pacjentów. Przyczyny tego stanu mogą być różne, dlatego każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, głównie w oparciu o objawy, dzięki czemu można dostosować leczenie odpowiednio do stanu pacjenta.


   


Leczenie bólów w barkach jest możliwe dzięki rozpoznaniu przyczyn tego problemu. Dlatego niezwykle ważne jest szybkie rozpatrzenie możliwych powodów, przez które doszło do pojawienia się objawów. Można to zrobić bez ingerencji lekarskiej, jeżeli jednak diagnoza lub ciężkość stanu zdrowia nie są pewne w stu procentach od razu trzeba skonsultować się z lekarzem. 

Poniżej przedstawiamy możliwe sposoby na pozbycie się bólu. Trzeba pamiętać, że nie każdemu mogą one pomóc. Wszystko zależy od tego jaki jest Państwa stan.

Odpoczynek: jeden z podstawowych sposobów, który sprawi, że ból ustąpi. Mimo to, należy zachować ostrożność ponieważ długotrwałe unieruchomienie może doprowadzić do problemu z wykonywaniem jakichkolwiek ruchów z uczestnictwem barków.

  • Zastosowanie zimnych oraz ciepłych okładów: są to bardzo często wykorzystywane metody podczas bólu barków. Zarówno i jedne i drugie mogą osłabić ból.
  • Rozciąganie: rozciąganie mięśni i ścięgien, które znajdują się w okolicy barków w niektórych przypadkach może przynieść ulgę. Takie ćwiczenia należy powtarzać regularnie, gdyż tylko wtedy widoczne będą efekty.
  • Fizykoterapia: jest to ważny element leczniczy we wszystkich warunkach ortopedycznych. Fizjoterapeuci używają różnych metod, aby zwiększyć siłę i mobilność pacjentów oraz pozwalają im wrócić do stanu przed urazem.Niektóre specjalne ćwiczenia mogą pomóc wzmocnić mięśnie wokół stawów i łagodzić ból wynikający z różnych przyczyn.

Łagodzenie bólu przy pomocy leków:
- Leki przeciwzapalne: niesteroidowe leki przeciwzapalne są jednymi z najczęściej stosowanych środków, które zaleca się pacjentom z bólem barków głównie spowodowanym przez stan zapalny stawów, zapalenie kaletki oraz ścięgna. 
Zastrzyki z kortyzonem: kortyzon jest silnym lekiem, który łagodzi stan zapalny, także związany z bólem barków. Zastrzyki z kortyzonem szybko działają, dlatego podczas takich objawów warto porozmawiać z lekarzem czy w naszym przypadku jest możliwa taka forma leczenia.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Ból barku Shoulder pain
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

Badania, wyniki:Na stronie:

W czytelni:
Tagi