Atopowe zapalenie skóry, AZS, egzema (Atopic dermatitis, atopic dermatitis, eczema)

Atopowe zapalenie skóry to dość często występujące schorzenie, które dotyka skórę oraz niektóre narządy wewnętrzne. Chorobę nazywa się także wypryskiem lub zapaleniem skóry.


   


Atopowe zapalenie skóry to zazwyczaj forma uczulenia lub nadmiernej wrażliwości skóry na pewne zewnętrzne czynniki. Choroba zwykle objawia się jednocześnie w postaci 3 zaburzeń: astmy, alergii oraz kataru siennego. Jest to choroba dziedziczna, która zazwyczaj występuje w całych rodzinach. Atopowe zapalenie skóry objawia się poprzez wysypkę oraz świąd. 

Zapalenie skóry to po prostu stan zapalny, który dotyka pewien obszar skóry zarówno jej wewnętrznej, jak i zewnętrznej warstwy. Atopowe to przymiotnik, który pozwala określić, że jest to zaburzenie dziedziczne, które występuje wraz z kilkoma innymi problemami zdrowotnymi. 

W atopowym zapaleniu skóry pojawiają się: zaczerwienienie, obrzęk, ropienie, które często pękają wydzielając płyn ustrojowy oraz strupy. Skóra podczas tego stanu jest bardzo sucha i wykazuje objawy wysypki.Mimo, że atopowe zapalenie skóry może występować u wszystkich ludzi, najczęściej pojawia się u niemowląt i małych dzieci. Znane są przypadki, że objawy atopowego zapalenia skóry utrzymują się do późniejszego etapu życia, a czasami pojawiają się dopiero w dorosłym wieku, jednak są to bardzo rzadkie sytuacje. U osób chorych objawy mogą się wahać od poważnych do słabych. Często mówi się o zaostrzaniu się i remitowaniu choroby. Czasami choroba nagle ustępuje, ale po jakimś czasie znowu powraca.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Atopowe zapalenie skóry, AZS, egzema Atopic dermatitis, atopic dermatitis, eczema
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

Amyloidoza - objawy
Atopowe zapalenie skóry, AZS, egzema
Białko w moczu
Ból barku
Bóle stawów
Błonica, dyfteryt
Cholestaza- objawy
Choroba Leśniowskiego- Crohna, ziarnica
Choroba Raynauda- objawy
Choroba Vaqueza, czerwienica prawdziwa
Choroby laryngologiczne
Choroby oczu
Choroby skóry
Chroniczny ból gardła
Czerniak złośliwy - objawy

Badania, wyniki:

Albuminy
Amylaza
Antytrombina III
Barwa
Białe krwinki
Białko
Białko C-reaktywne
Białko całkowite
Bilirubina, bilirubina całkowita
Ciężar właściwy
Cynk
Dehydrogenaza mleczanowa
Gamma-glutamylotransferaza
Gastryna
GlukozaNa stronie:

W czytelni:
Tagi