Blizny po ospie (Scars of smallpox)

Ospa to choroba wirusowa, która ma wpływ na drogi oddechowe oraz skórę, na której występuje w postaci pęcherzy wypełnionych ropą. Wysypka pojawia się na skórze dopiero 17 dni po infekcji, a zaczyna znikać po 2 tygodniach w sposób naturalny, lecz jest to zwykle proces długotrwały, a ponadto na skórze często pozostają blizny i brzydkie ślady.


   


Dzieje się tak ze względu na dość głęboki zasięg ospy, w wyniku czego gojenie jest bardzo czasochłonne. Istnieje wiele balsamów i kremów, które przeznaczone są do leczenia blizn po ospie, mimo to najlepiej trzymać się naturalnych sposobów, tak aby uniknąć powikłań. Nie wolno również rozdrapywać pęcherzy, ponieważ zostawiają one ślady, blizny i dziury w skórze na całe życie.

Po przebyciu ospy układ immunologiczny uodparnia się na tę chorobę, dzięki czemu zachorowanie po raz kolejny nie jest możliwe. Mimo to, podczas gojenia się pęcherzy należy zachować szczególną ostrożność, gdyż przez nieuwagę można doprowadzić do kolejnego zakażenia. Jeśli będziemy uważać to nasza skóra odzyska swój dawny stan.Domowe sposoby na pozbycie się blizn po ospie
- Spożywanie żywności, która zawiera witaminę E. Pomidory, orzechy laskowe, zboża są bogatym źródłem witaminy E. Zaleca się nawet stosowanie okładów z pomidorów bezpośrednio na skórę.
- Nakładanie miodu na blizny. Warto 3 razy dziennie stosować miód bezpośrednio na blizny. To sprawi, że znikną w ciągu kilku dni.
- Codziennie przed kąpielą na blizny nakładaj olejek z cytryny. To spowoduje, że skóra będzie wyglądać młodziej i żywiej.
- Codziennie stosuj na bliznach okłady z surowego czosnku.
- Myj zainfekowane miejsca na skórze zimnym mlekiem kilka razy dziennie.
- Wmasowuj w skórę masło kakaowe. Leczy ono skórę, a także szybko usuwa blizny.
- Okłady z herbaty na blizny także wspomagają szybsze gojenie.
- Na dzień lub kilkanaście godzin przez kąpielą warto zastosować wyciąg z drzewa sandałowego lub ropę naftową.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
5/5, ocen: 2
Blizny po ospie Scars of smallpox
Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 2


Zobacz również - choroby, artykuły:

Blizny po ospie

Badania, wyniki:Na stronie:

W czytelni:
Tagi