Wysoki poziom cukru we krwi (High Blood Sugar Levels )

Podwyższony poziom cukru we krwi (hiperglikemia), to stan, który może pojawić się w wyniku różnych czynników, ale głównie dotyczy cukrzycy. Przyczyną wysokiego poziomu cukru mogą być także: spożywanie dużych ilości cukru, obecność infekcji, zabiegi chirurgiczne, urazy oraz wiele chorób.
   


Wysoki poziom cukru we krwi czasami nie wywołuje żadnych objawów. Gdy jednak się pojawią, są to: suchość w ustach, wzmożone pragnienie, zmęczenie lub senność, oddawanie moczu w nocy, słodki mocz (cukier w moczu), utrata masy ciała oraz wzmożony apetyt. Objawy pojawiają się wspólnie, ale nigdy nie wszystkie naraz. 

Podwyższony poziom cukru ułatwia diagnozowanie niektórych poważnych chorób, w tym: chorób serca. Ryzyko rozwoju chorób serca związane z wysokim poziomem glukozy jest bardzo wysokie bez względu na wiek, wagę, płeć, ciśnienie krwi i uzależnienia.Cukrzyca rozwija się w momencie, gdy organizm człowieka nie wytwarza odpowiedniej ilości hormonu insuliny lub nie jest ona prawidłowo wykorzystywana przez organizm. U pacjenta chorego na cukrzycę, cukier, gromadzi się we krwi, zamiast przenosić się do komórek. Zbyt duża ilość cukru we krwi, może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, np. chorób serca, uszkodzenia nerwów i nerek. Najczęściej jednak, cukrzyca może być skutecznie leczona a pacjenci prowadzą normalne życie. 
Prosimy oceń
stronę/treści:
  
5/5, ocen: 1
Wysoki poziom cukru we krwi High Blood Sugar Levels
Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1


Zobacz również - choroby, artykuły:

Aminotransferaza alaninowa
Białaczka limfatyczna
Białko w moczu
Bilirubina całkowita
Cholestaza- objawy
Cholesterol HDL
Choroba Hashimoto- objawy
Choroba Raynauda- objawy
Choroba Vaqueza, czerwienica prawdziwa
Choroby endokrynologiczne
Choroby krwi
Choroby serca
Ciąża - pierwsze objawy
Częste oddawanie moczu
Częstoskurcz nadkomorowy

Badania, wyniki:

Adrenalina
Albuminy
Aldosteron
Amylaza
Androstendion
Antytrombina III
Barwa
Białe krwinki
Białko C-reaktywne
Białko całkowite
Bilirubina
Bilirubina, bilirubina całkowita
Chlorki
Cholesterol
Ciała ketonoweNa stronie:

W czytelni:
Tagi