Psychologia, choroby psychiczne, zaburzenia psychiczne, nerwice

Choroby psychiczne rozwijają się w wyniku zmian, jakie zachodzą w mózgu, które wpływają na to w jaki sposób człowiek myśli, czuje i zachowuje się, a także odnosi się do innych ludzi. Mimo, że objawy chorób psychicznych wahają się od łagodnych do ciężkich, brak leczenia we wszystkich przypadkach sprawia, że chorzy ludzie nie są w stanie poradzić sobie z codziennym życiem i funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Jakie są przyczyny chorób psychicznych?
Mimo, że dokładne przyczyny chorób psychicznych nie są znane, zazwyczaj po przeprowadzeniu badań okazuje się, że są one spowodowane przez odziedziczoną kombinację genetyczną, czynniki biologiczne, psychologiczne i ekologiczne. Choroba psychiczna nie rozwija się sama w wyniku własnych słabości lub wad charakteru, dlatego siła woli i samodyscyplina nie są w stanie jej uleczyć.

Uwarunkowania genetyczne. Bardzo duża część chorób psychicznych rozwija się w wyniku przekazywania dzieciom przez rodziców charakterystycznych kombinacji genów, które odpowiadają za tego typu zaburzenia. Dlatego właśnie, choroby psychiczne są często obecne u kilku osób z jednej rodziny. Geny zawierają informacje o pracy każdej komórki w ludzkim organizmie, a ponadto są odpowiedzialne za to jak wyglądamy, myślimy i działamy. Choroba psychiczna nie zawsze przechodzi z rodziców na dzieci, mimo to w takich przypadkach ryzyko rozwoju tego zaburzenia u młodszego pokolenia jest o wiele większe. Badania wykazały, że za rozwój choroby psychicznej odpowiadają całe grupy genów, dlatego zwykle dziedziczona jest podatność na zaburzenia psychiczne, a nie na rozwój choroby. Skłonność do zaburzeń psychicznych wiąże ze zwiększonym ryzykiem rozwoju choroby psychicznej w wyniku interakcji z innymi czynnikami, takimi jak urazy psychiczne oraz stres, które mogą znacznie wpłynąć na stan zagrożonej osoby.

Prosimy oceń
stronę/treści:
  
4.3/5, ocen: 3
Psychologia
Ocena: 87 % na 100%
Liczba opinii: 3

Czytelnia:

Na stronie:

W czytelni:
Tagi