Ból w podbrzuszu (Pain in abdomen)

Bólem w podbrzuszu określa się dyskomfort lub irytujące uczucie występujące w jamie brzusznej na poziomie pępka lub nieco niżej. Ten ból może dotyczyć zarówno prawej, jak i lewej strony podbrzusza, jak również miejsca tuż pod pępkiem lub w połowie linii pod pępkiem (ból tam występujący nazywa się bólem nadłonowym).


   


Ból w podbrzuszu to dość powszechny problem zwłaszcza u kobiet ze względu na obecność na tym obszarze jamy brzusznej macicy, jajników oraz jajowodów w przeciwieństwie do umiejscowienia narządów rozrodczych u mężczyzn.

Ból brzucha to powszechna dolegliwość, która raz na jakiś czas pojawia się u każdego człowieka. Intensywność bólu może wahać się od łagodnej do bardzo poważnej i uniemożliwiać tym samym człowiekowi normalne funkcjonowanie.Również czas trwania może być różny. Czasami ból, może się pojawić nagle i trwać przez jakiś krótki okres (od kilku godzin do kilku dni) i wtedy mówi się o bólu ostrym, lub rozwijać się stopniowo i utrzymywać przez bardzo długi czas (od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy), co świadczy o tym, że ból stał się przewlekły.

W większości przypadków, ból brzucha nie oznacza jakichś poważnych chorób czy problemów zdrowotnych i jest możliwy do złagodzenia dzięki zastosowaniu odpowiednich środków rozkurczowych czy przeciwbólowych.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Ból w podbrzuszu Pain in abdomen
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

Ból w podbrzuszu

Badania, wyniki:Na stronie:

W czytelni:
Tagi