Jak dochodzi do zarażenia helicobacter pylori?
Ludzie, u których występuje bakteria, najczęściej i najprawdopodobniej złapali ją już w okresie dzieciństwa od rówieśników lub od kogoś z rodziny. Gdy helicobacter pylori raz przedostanie się do żołądka pozostaje w nim już na zawsze, chyba że zostanie szybko usunięta przy pomocy antybiotyków.
Obecnie, do zarażenia dochodzi bardzo rzadko i nawet jeśli ktoś ma w sobie bakterię, nie musi podejmować żadnych środków ostrożności czy leczenia, aby nie doszło do zakażenia innej osoby.
Jakie problemy może powodować zarażenie helicobacter pylori?
Około 15% ludzi zarażonych helicobacter pylori cierpi na owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy. Wrzody w najłagodniejszej postaci mogą powodować jedynie niestrawność. W poważniejszych przypadkach mogą doprowadzić do krwotoków wewnętrznych, a także często pękają, co jest efektem bardzo zaawansowanego zniszczenia układu pokarmowego. Osoby, które mają wrzody powinny być leczone w kierunku usunięcia z organizmu helicobacter
pylori.
W przypadku większości osób uważa się, że obecność bakterii prowadzi do niestrawności, chociaż mogą to być błędne wnioski, gdyż najczęściej, bakteria i niestrawność występują niezależnie od siebie. Dokładne badania pozwolą stwierdzić, jakie objawy spowodowała bakteria.
Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.
Prosimy oceń stronę/treści: |
|
Helicobacter pylori Helicobacter pylori Ocena: 80 % na 100% Liczba opinii: 1 |