40 tydzień ciąży (40 weeks pregnant)

40 tydzień ciąży to czas, w którym dziecko powinno pojawić się na świecie. Dlatego właśnie jest to bardzo ważny moment zarówno w życiu matki, jak i noworodka. Aby móc się na ten dzień odpowiednio przygotować, dobrze jest znać przypuszczalną datę porodu oraz stan zdrowia dziecka, co w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu.


   


Dziecko po urodzeniu
Średnia waga zdrowego noworodka wynosi ponad 3kg, a długość ciała to 20 cm. Kości czaszki podczas porodu nie są jeszcze do końca zrośnięte co ułatwia dziecku przejście przez kanał rodny. Ten stan może sprawiać wrażenie, jakby noworodek miał nieco stożkowatą głowę. Jest to jednak normalne i chwilowe zjawisko, więc nie powinno to nikogo martwić. 
Zawsze trzeba pamiętać, że każde dziecko rozwija się na swój własny sposób. Nie ma opisu dla każdego przypadku. Informacje, które przedstawiamy nie muszą być identyczne u wszystkich.

Życie kobiety w ciąży
Ciąża to w życiu kobiety ważny, ale często nie do końca przyjemny i dłużący się okres. Oprócz tego, że wymaga od kobiety wielu wyrzeczeń, które nie zawsze przychodzą im łatwo, wiąże się z wieloma zmianami w wyglądzie.Czasami z niewiadomych przyczyn, okres ciąży wydłuża się, co staje się jeszcze bardziej frustrujące. Takie zjawisko nie zawsze musi świadczyć o jakichś problemach czy zaburzeniach, jednak należy skonsultować to z lekarzem. Czasami bowiem, takie objawy pojawiają się u kobiet mających problemy z regularnymi miesiączkami i owulacją. Jeśli jednak podejrzenia są poważniejsze najczęściej wykonuje się badanie USG, które pozwoli ocenić czy dziecko żyje i normalnie funkcjonuje (poruszanie klatką piersiową świadczące o oddychaniu, zginanie nóg, rąk i palców co wskazuje na prawidłową pracę mięśni, itp.), a ponadto wskaże ilość płynu owodniowego, który jest niezbędny, aby łożysko odpowiednio kontrolowało płód. Ponadto wykonuje się badanie, które ma przedstawić pracę serca dziecka. Także sprawdza się stan kobiecej macicy, czy jest odpowiednio rozszerzona i gotowa na poród. Jeśli takie badania nie są pocieszające, przykładowo ilość płynu owodniowego jest zbyt mała, poród jest zwykle wywoływany specjalnymi sposobami. Gdy natomiast badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, a rozwiązanie drogą naturalną nie nastąpiło do 42 tygodnia, także dokonuje się zabiegu wywoływania porodu.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
40 tydzień ciąży 40 weeks pregnant
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

40 tydzień ciąży
Bakterie w moczu
Cholestaza- objawy
Choroba Raynauda- objawy
Ciąża - pierwsze objawy
Ciąża mnoga
Częste oddawanie moczu
Grzybica pochwy
Hemoroidy, żylaki odbytu
Jak zajść w ciążę?
Krwawienie z odbytu
Mięśniaki
Objawy ciąży
Okres w czasie ciąży

Badania, wyniki:

Amylaza
Androstendion
Białko C-reaktywne
Ciała ketonowe
Fosfataza alkaliczna
Gonadotropina Łożyskowa
Hormon folikulotropowy
Magnez
Mangan
Melanotropina
Miedź
Mocznik
Niedobór alfa1 - antytrypsyny
Odczyn Biernackiego
PotasNa stronie:

W czytelni:
Tagi