Brak wzwodu (Lack of erection)

Problem z erekcją (nazywany w intensywnej formie impotencją) to zaburzenie występujące często u dorosłych mężczyzn. Generalnie, sytuacja dotyczy wszystkich mężczyzn tylko nie każdego w równym stopniu. Niektórzy bowiem, odczuwają ten stan podczas każdego stosunku, inni natomiast raz na jakiś czas.


   


Jeśli jest to problem trwały można go próbować leczyć, chociaż czasami może ustąpić sam. W trudnych przypadkach nie ma gwarancji na uleczenie. Jest to przykre zaburzenie, które obniża poczucie własnej wartości i psuje relacje z partnerem.

Dawniej za brak wzwodu oskarżano nie stan fizyczny człowieka, a jego psychikę. Twierdzono, że jest to związane ze stresem, napięciem, itp. Takie przypadki mogą być prawdziwe jednak tylko w sytuacji, gdy erekcja z czasem wraca. Jeśli jest to długotrwały problem, za przyczynę uznaje się czynniki fizyczne.

Faktem jest, że brak erekcji nie wpływa w żaden sposób na popęd płciowy, który jest taki jak u zdrowego mężczyzny. Jednym ze sposobów na określenie czy przyczyną są warunki psychologiczne czy fizyczne jest ustalenie czy u pacjenta pojawiają się nocne erekcje. Są specjalne badania, dzięki którym lekarz jest w stanie to sprawdzić.Przedwczesny wytrysk (zbyt szybki orgazm) jest czymś innym niż impotencja. Ten problem jest zazwyczaj spowodowany przez czynniki psychologiczne, więc wystarczy jedynie rozmowa z partnerem lub porada u specjalisty (seksuolog, psycholog).

Niepłodność męska także nie jest w żaden sposób związana z impotencją. Mężczyźni, którzy mają problem z erekcją zwykle są bardzo zdolni do wytwarzania plemników, które byłyby zdolne do zapłodnienia. Mężczyzna niepłodny natomiast jest w stanie uzyskać wzwód jednak jego sperma na nieodpowiedni skład, przez co nie może doprowadzić do zapłodnienia.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Brak wzwodu Lack of erection
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

Amyloidoza - objawy
Artroskopia kolana
Brak wzwodu
Choroby krwi
Choroby układu kostnego
Ciąża - pierwsze objawy
Demencja starcza - objawy i leczenie
Depresja
Dieta proteinowa
Długość penisa
FSH
Leukopenia ? leczenie, objawy
Mocznica, uremia ? objawy
Moja dziewczyna nie ma orgazmu
Objawy ciąży

Badania, wyniki:

Hormon luteinizujący
Miedź
ŻelazoNa stronie:

W czytelni:
Tagi