Ciąża - pierwsze objawy (Pregnancy - the first signs of)

Zamiast zastanawiać się, czy jesteś w ciąży czy nie, rozpatrz czy przez ostatni czas nie pojawiły się u Ciebie pewne nietypowe objawy, które do tej pory nie występowały. Już kilka dni po zapłodnieniu mogą wystąpić pierwsze symptomy, które związane są z przygotowaniem się organizmu kobiety na rozwój dziecka. Gdy zauważysz takie objawy, zrób test lub udaj się do ginekologa, aby mieć pewność, że Twoje podejrzenia są słuszne.


   


Zdarza się, że niektóre kobiety mają bardzo łagodne objawy i właściwie nawet nie zdawały sobie sprawy z tego, że są w ciąży. Dlatego należy dokładnie obserwować swoje ciało i sygnały, jakie daje. Jest to ważne, gdyż wtedy łatwiej ocenić wiek płodu i ustalić ewentualny termin porodu.

Klasyczne objawy ciąży obejmują:

  • Brak miesiączki. Podczas ciąży często pojawia się krwawienie, które może przypominać okres, jednak tych pojęć nie wolno mylić.
  • Nudności i wymioty. Te objawy mogą występować o każdej porze dnia i nocy. Zazwyczaj są efektem spożycia jakiegoś produktu, choć czasami powodem jest zapach (np. dym papierosowy, perfumy, niektóre produkty spożywcze), na który kobiety są mocno wyczulone podczas ciąży. Nudności i wymioty występują już 3 tygodnie po zapłodnieniu, a ich przyczyną jest wzrost poziomu hormonów estrogenu i progesteronu, co powoduje, że żołądek dłużej się oczyszcza.
  • Obrzęk i ból piersi. Piersi odczuwają objawy ciąży, jako pierwsze. Już między drugim a trzecim tygodniem po zapłodnieniu, zmiany hormonalne wywołują mrowienie, ból i obrzęk w obu piersiach. Ponadto, piersi mogą wydawać się cięższe i pełniejsze.
  • Częste oddawanie moczu. Kobieta w ciąży często może odczuwać konieczność pójścia do łazienki, zwłaszcza nocą.
  • Zmęczenie. Jest to również jeden z pierwszych objawów ciąży. Wiąże się to ze wzrostem poziomu progesteronu, co wywołuje senność. Ponadto obniża się stężenie cukru we krwi, ciśnienie krwi spada, a jednocześnie produkcja krwi jest wzmożona, co powoduje ciągłe zmęczenie.Brak apetytu i pragnienia. Często w pierwszych tygodniach ciąży niektóre produkty (posiłki smażone) i napoje (kawa) nie są zbyt chętnie spożywane i raczej wywołują nudności. Dlatego też, kobiety zazwyczaj nie mają apetytu i praktycznie w ogóle nie jedzą. Te objawy można również przypisać do zmian hormonalnych, jakie zachodzą w tym czasie w organizmie kobiety.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Ciąża - pierwsze objawy Pregnancy - the first signs of
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

40 tydzień ciąży
Aminotransferaza alaninowa
Amyloidoza - objawy
Arytmia serca- objawy
Astygmatyzm, krótkowzroczność
Atopowe zapalenie skóry, AZS, egzema
Autyzm
Bakterie w moczu
Białaczka limfatyczna
Ból gardła
Ból w dolnej prawej części brzucha
Chlamydia
Cholesterol HDL
Choroba Alzheimera
Choroba Hashimoto- objawy

Badania, wyniki:

Barwa
Chlorki
Cholesterol
Czerwone krwinki, erytrocyty
Dehydroepiandrosteron
Estradiol
Estrogeny, przedawkowanie estrogenu
Ferrytyna
Fosfor
Gastryna
Glukoza
Gonadotropina Łożyskowa
Hematokryt
Hemoglobina
Hormon AdrenokortykotropowyNa stronie:

W czytelni:
Tagi