Czy można zajść w ciążę podczas okresu? (Can I get pregnant during period?)

Takie pytanie zadaje sobie duża część kobiet, choć odpowiedź nie jest do końca pewna. Otóż, zajście w ciążę podczas okresu jest możliwe, jednak szanse na to nie są zbyt wysokie. Najlepszym czasem na zajście w ciążę jest połowa cyklu blisko owulacji. Dla kobiety, która regularnie miesiączkuje jest to czas między 12- tym a 16- tym dniem cyklu. Mimo to istnieje kilka powodów, w wyniku których możliwe jest zajście w ciążę podczas miesiączki.


   


Plemniki w ciele kobiety żyją od 2 do 3 dni. Jeżeli jednak warunki, jakie tam spotkają okażą się dla nich komfortowe, mogą przeżyć nawet 5 dni. Dlatego też, jeśli kobieta podczas okresu odbyła stosunek bez zabezpieczenia, 5 dni po nim blisko owulacji, może dojść do zapłodnienia.

Owulacja zazwyczaj zachodzi 14 dni przed miesiączką. Dlatego jeśli Twój cykl trwa 28 dni to na pewno w jego połowie dochodzi do owulacji. Cykl miesięczny kobiety jest przewidywalny, choć nie zawsze. Czasami, nawet u kobiet, które regularnie miesiączkują od mogą pojawić się odstępstwa od normy, np. owulacja, która zajdzie wcześniej lub później. Dlatego też, jeśli owulacja zajdzie w 10 dniu cyklu, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, gdy doszło do stosunku podczas okresu jest bardzo wysokie.Niektóre kobiety mają długie miesiączki i nieregularne cykle. Dlatego też, przykładowo, jeśli kobieta ma okres, który trwa 10 dni i w momencie gdy krwawiła doszło do stosunku, jest bardzo możliwe, że zajdzie w ciążę. Kobiety wierzą w to, że gdy krwawią lub nawet delikatnie plamią nie są płodne. Nie jest to prawdą i właśnie z tej niewiedzy bierze się tyle niechcianych ciąż. Bardzo możliwe i naturalne jest zjawisko, kiedy podczas ostatnich dni miesiączki zaczyna się owulacja. 

Mówiąc najogólniej, często organizm kobiety wytwarza płodne komórki w momencie, gdy nie skończyła się miesiączka. W takich przypadkach ciąża jest nieunikniona, zatem należy zachować ostrożność.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Czy można zajść w ciążę podczas okresu? Can I get pregnant during period?
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

40 tydzień ciąży
Aminotransferaza alaninowa
Amyloidoza - objawy
Astygmatyzm, krótkowzroczność
Atopowe zapalenie skóry, AZS, egzema
Autyzm
Bakterie w moczu
Białaczka limfatyczna
Bilirubina całkowita
Blizny po ospie
Ból barku
Bóle stawów
Brak wzwodu
Błonica, dyfteryt
Chlamydia

Badania, wyniki:

Aldosteron
Amylaza
Barwa
Białe krwinki
Białko
Bilirubina
Chlorki
Cholesterol
Ciała ketonowe
Ciężar właściwy
Czerwone krwinki, erytrocyty
Częściowa tromboplastyna
Dehydroepiandrosteron
Dehydrogenaza mleczanowa
Eozynocyty - Granulocyty kwasochłonneNa stronie:

W czytelni:
Tagi