Długość penisa (The length of the penis)

Większość mężczyzn zastanawia się nad tym czy ich penis jest odpowiedniej długi i spełni oczekiwania przyszłej partnerki. Mimo, iż każdy wie, że wielkość nie ma znaczenia, to mężczyźni i tak obawiają się o to, że ich penis jest zbyt mały. W najgorszych przypadkach, taka obsesja może mężczyznę zaprowadzić na stół operacyjny, co w tej sytuacji raczej nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż nie prowadzi do poprawy, a wręcz przeciwnie może zakończyć się poważnymi komplikacjami zdrowotnymi.


   


Dla kobiet problem długości penisa może wydawać się śmieszny, jednak dla mężczyzn jest to bardzo poważne, niczym dla kobiet wielkość piersi. Taki stan wywołuje u mężczyzn wiele niepowodzeń, które mają podłoże psychiczne i raczej nie są odzwierciedleniem ich fizycznego stanu. Po prostu każdy facet wmawia sobie, że jego penis mógłby być o kilka centymetrów dłuższy, choć tak naprawdę nie mają żadnego problemu. 

Średnia długość penisa
Zazwyczaj męski penis ma długość od 8 do 10 cm. Mówi się, że średnia długość to 9 cm, choć badania w tym zakresie nie są do końca pewne. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że penis może się kurczyć w niektórych sytuacjach, np. podczas reakcji na zimno czy na basenie, dlatego nie można w 100% powiedzieć, jaką długość ma penis. Oczywiście zdarzają się przypadki, gdzie długość penisa jest bardzo mała lub bardzo duża, ale to jest normalne zjawisko tak samo jak różny wzrost i wielkość stóp, więc nie wolno się tym przejmować i pamiętać, że długość penisa nie jest świadczy o byciu mężczyzną. Poza tym, zbyt długi penis wcale nie jest czymś co poprawia samopoczucie i podoba się kobietom. 

Większość ludzi twierdzi, że wysocy mężczyźni mają duże penisy. Otóż nie jest to reguła i jak wykazały badania, role potrafią się często odwrócić. Przykładem może być mężczyzna, który ma 170 cm wzrostu i penisa o długości 14 cm bez wzwodu lub inny mężczyzna, który ma 184 cm wzrostu, a długość jego penisa bez wzwodu wynosi 6 cm. W tym miejscu warto również powiedzieć o tym, że długość penisa nie jest zależna od rasy co w ostatnich latach utarło się jako stereotyp.Prócz długości członka w normalnym stanie, trzeba też wspomnieć o tym, jaką długość osiąga penis podczas wzwodu. Jest to dość ciekawe, gdyż niezależnie od wielkości członka, jego długość podczas erekcji u wszystkich mężczyzn jest praktycznie taka sama. 
- Mały penis podczas wzwodu wzrasta o 100 %.
- W przypadku penisów o normalnej długości, wzwód powoduje ich wzrost o 75%.
W efekcie wyżej wymienionych sytuacji penis podczas wzwodu osiąga długość od 15 do 18 cm. Dlatego, mężczyźni z mniejszymi penisami nie powinni się przejmować, że będą nieefektywni w łóżku.

Każdy człowiek, który rozpoczął współżycie zdaje sobie sprawę, że podczas stosunku długość członka nie ma znaczenia, gdyż pochwa kobiety jest przygotowana na wszystkie możliwości.  Pochwa kobiety osiąga długość 7,5 cm w momencie, gdy nie jest pobudzona seksualnie. Podczas podniecenia może się rozciągnąć tylko do 10 cm.  Ta uwaga pozwala stwierdzić, że podczas stosunku każdy penis może wypełnić pochwę kobiety. Pochwa jest na tyle elastycznym organem, że niezależnie od wielkości penisa dostosowuje się do niego i może zostać pobudzona.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Długość penisa The length of the penis
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

40 tydzień ciąży
Długość penisa
Jak zajść w ciążę?

Badania, wyniki:

ProgesteronNa stronie:

W czytelni:
Tagi