Dni płodne (Fertile days)

Podczas prób poczęcia dziecka wiele par decyduje się na planowanie współżycia w oparciu o cykl miesięczny kobiety.


   


Mniej więcej w połowie cyklu u kobiety pojawiają się tzw. dni płodne podczas których możliwe jest zapłodnienie komórki jajowej. Przeciętny cykl trwa 28 dni, jednak w zależności od organizmu kobiety, może się to zmieniać. Dlatego, lekarze przy tej metodzie poczęcia zalecają, aby współżyć regularnie między 7 a 20 dniem cyklu. Jeżeli obydwoje partnerzy są zdrowi to w tym czasie na pewno dojdzie do zapłodnienia.

Plemniki żyją w organizmie kobiety od 3 do 5 dni natomiast komórki jajowe od 12 do 24 godzin.Dlatego też, ze współżyciem nie można zwlekać do ostatniego dnia owulacji. Najlepiej zacząć jak najszybciej i ewentualnie powtarzać stosunki co 2 ? 3 dni.

Jeśli kobieta ma nieregularne cykle miesięczne i nie jest do końca pewna kiedy dojdzie do owulacji, powinna skorzystać z pomocy specjalnych zestawów sprzedawanych w aptekach, które pozwalają stwierdzić kiedy pojawią się dni płodne. Takie testy mają wykazać, jakie składniki są obecne w moczu. Podczas dni płodnych w moczu pojawiają się inne substancje niż zwykle.

Istnieje wiele metod, które umożliwiają skuteczne wykrywanie dni płodnych.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
3.5/5, ocen: 2
Dni płodne Fertile days
Ocena: 70 % na 100%
Liczba opinii: 2


Zobacz również - choroby, artykuły:

Czy można zajść w ciążę podczas okresu?
Dni płodne
Jak zajść w ciążę?
Kiedy można zajść w ciążę?

Badania, wyniki:Na stronie:

W czytelni:
Tagi