Kiedy można zajść w ciążę? (When can you get pregnant?)

Najlepszym czasem na zajście w ciążę jest owulacja, czyli proces, który zachodzi w połowie cyklu miesięcznego kobiety. Podczas owulacji dojrzałe komórki jajowe są uwalniane do macicy. Komórki jajowe są gotowe do zapłodnienia przez 12 godzin po czym umierają.


   


Czas owulacji ciężko określić, zwłaszcza u kobiet, które mają nieregularne cykle, dlatego aby mieć pewność należy obserwować swoje ciało i objawy, jakie pojawiają się w trakcie owulacji. 

Znając dokładnie okres, w którym dochodzi do owulacji można zaplanować ciążę. Na dzień czy dwa przed owulacją zacznijcie ze swoim partnerem współżycie. Jako, że plemniki żyją w organizmie kobiety do 5 dni ? im wcześniej zaczniecie, tym większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.Jedną z metod, dzięki którym można określić najlepszy czas na zajście w ciążę jest odliczenie 12 ? 16 dni od momentu rozpoczęcia miesiączki. W tych dniach najprawdopodobniej dojdzie do owulacji, czyli próby zapłodnienia mogą okazać się skuteczne. W przypadku kobiet, które mają 28- dniowy cykl miesięczny, owulacja zachodzi 14 dnia. Ta druga metoda wymaga znajomości swojego ciała i dokładnego rozpoznania cyklu miesięcznego, co wymaga czasu. Zawsze można też skorzystać z automatycznych kalendarzy, które są dostępne na stronach internetowych. Przedstawiają one dni płodne, czyli okres, w którym zajście w ciążę jest bardzo prawdopodobne.Autor tekstu: mgr Klaudia W., Warszawa, 2011.
Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu jest zabronione.


Prosimy oceń
stronę/treści:
  
0/5, ocen: 0
Kiedy można zajść w ciążę? When can you get pregnant?
Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0


Zobacz również - choroby, artykuły:

Amyloidoza - objawy
Arytmia serca- objawy
Astygmatyzm, krótkowzroczność
Bakterie w moczu
Białaczka limfatyczna
Bilirubina całkowita
Blizny po ospie
Ból barku
Ból gardła
Brak wzwodu
Błonica, dyfteryt
Choroby krwi
Choroby układu kostnego
Ciąża - pierwsze objawy
Ciąża mnoga

Badania, wyniki:

Barwa
Bilirubina
Cholesterol
Ciała ketonowe
Dehydrogenaza mleczanowa
Eozynocyty - Granulocyty kwasochłonne
Fosfataza alkaliczna
Glukoza
Hormon luteinizujący
Kortyzol
Krwinki czerwone
Mangan
Parathormon
Prolaktyna
Rozkład objętości krwinek czerwonychNa stronie:

W czytelni:
Tagi